Dvouvrstvé a třívrstvé | dřevěné podlahy

Dvouvrstvá dřevěná podlaha

Pokládky a renovace vícevrstvých dřevěných podlah


Kvalitní dřevěné dvouvrstvé a třívrstvé podlahy se zárukou spokojenosti. Nabízíme jak pokládky, tak renovace dvouvrstvých i třívrstvých podlah odborně a za příznivé ceny.Vícevrstvé dřevěné podlahy


Vícevrstvé dřevěné podlahy jsou podlahy s nášlapnou vrstvou z masivního dřeva jako je dub, javor, jasan, teak, palisandr, buk a další druhy dřevin, včetně exotických. Spodní vrstva je tvořena z lamel z měkého dřeva, čímž výborně propouští teplo. Vícevrstvé dřevěné podlahy jsou tak ideální pro použití s podlahovým vytápěním. Další výhodou těchto podlah je jejich nízká hlučnost (kročejová neprůzvučnost), neboť dřevo má přirozenou vlastnost tlumení hluku, což oceníte zejména v patrových domech a také větší materiálová stálost. Vícevrstvé dřevěné podlahy se pokládají na základní vrstvu lepením, díky čemuž jsou stabilnější, tolik "nepracují" a nehrozí tak ani po dlouhodobém užívání vznik spár čí korýtek.


Výběr z mnoha typů podlah


Dvouvrstvé i třívrstvé dřevěné podlahy nabízíme kromě různých designů a povrchových úprav také v mnoha tvarech jako jsou obdélníky, čtverce, prkna, nebo vlisy a tyto podlahy lze pokládat stylem "do stromečku", nebo stylem "ryba". V případě použití vlisů je možná pokládka také do šachovnicového tvaru.Jak vybrat kvalitní vícevrstvou podlahu?


S výběrem kvalitní vícevrstvé dřevěné podlahy Vám samozřejmě rádi poradíme tak, aby Vám sloužila po dlouhá léta k Vaší maximální spokojenosti. Z hlavních faktorů, které je potřeba zohlednit, je kromě výběru vhodného typu a designu dřeva dát pozor především na tloušťku nášlapné vrstvy. Levnější dvouvrstvé a třívrstvé podlahy mají tuto vrstvu často v tloušťce pouhého 1mm. Dražší a kvalitnější typy se silnější nášlapnou vrstvou mají nejen delší životnost, ale oceníte je zejména tehdy, když se rozhodnete pro renovaci takovéto podlahy, neboť více dřevěného materiálu na povrchu umožňuje snadné zbroušení, přelakování a dokonalou obnovu i po letech. U vícevrstvých dřevěných podlah s nášlapnou vrstvou silnější než 3mm je pak přebroušení možné 2x až 3x, takže Vám nehrozí náročná a nákladná výměna celé podlahy. Proto je potřeba její výběr vždy dobře zvážit a to i s ohledem na budoucí možnosti renovace. Prvotní vyšší investice do kvalitnější vícevrstvé dřevěné podlahy se zde ve většině případů vyplatí.


Výhody vícevrstvých dřevěných podlah


  • přírodní materiál - dřevo masiv
  • výběr z mnoha designů a tvarů
  • více možností typu pokládky
  • výborně se hodí pro podlahové vytápění
  • vynikající tepelné vlastnosti
  • výborné akustické vlastnosti - přirozeně nízká hlučnost
  • možnost renovace broušením několikrát za sebou (u kvalitních výrobků)


Třívrstvá dřevěná podlaha

Cena pokládky nebo renovace dvouvrstvé a třívrstvé dřevěné podlahy


Rádi a zdarma Vám zpracujeme cenovou nabídku na pokládku či renovaci vícevrstvé dřevěné podlahy podle Vašich konkrétních požadavků. Neváhejte se proto na nás obrátit.

Chci kalkulaci ZDARMA